برگزاری مراسم نامزدی

برگزاری مراسم نامزدی

جشن نامزدی یکی از مراسمی است که در برخی خانواده های ایرانی قبل از مراسم عروسی انجام می گیرد. در حقیقت برگزاری مراسم نامزدی در هر خانواده ای با توجه به آداب و رسوم متفاوت می باشد. در این مقاله قصد داریم نکاتی ضروری را در رابطه با نحوه برگزاری مراسم نامزدی برای شما عزیزان توضیح دهیم.

بادکنک آرایی

بادکنک آرایی

جشن نامزدی به چه دلیل انجام می گیرد؟

مراسم نامزدی در حقیقت برای اعلام وصلت بین دو خانواده صورت می گیرد که علاوه بر شناخت خانواده ها بهانه ای برای جشن و پایکوبی از این ازدواج است. نحوه برگزاری مراسم نامزدی بین هر خانواده ای متفاوت است. برخی خانواده ها آن را ساده برگزار می کنند و برخی هم ممکن است با شکوه و تجملات بیشتری برگزار کنند.

برگزاری مراسم نامزدی به عهده چه کسی است؟

در حالت کلی رسم بر این است که مخارج برگزاری مراسم نامزدی بر عهده خانواده عروس باشد اما گاهی در برخی از شهرها تنها تهیه مکان برای برگزاری نامزدی بر عهده خانواده عروس است و خانواده داماد موظف است میوه، شیرینی و شام مراسم را تهیه نماید. بنابراین بر طور قطعی نمی توان گفت که هزینه های جشن نامزدی یر عهده کدام خانواده می باشد.

خرید حلقه نامزدی

حلقه نامزدی انگشتر نشانی است که دست عروس خانم می کنند تا رابطه بین آنها به طور رسمی اعلام شود. به هنگام خرید حلقه نامزدی حتما به این نکته توجه کنید که متناسب با انگشتان عروس خانم باشد. در صورتی که انگشتان عروس خانم ظریف هستند بهتر است حلقه ای ظریف را انتخاب کنید.

علاوه برآن طلای زرد برای پوست سفید و ترکیبی از طلای زرد و سفید برای پوست های سبزه و گندمی مناسب هستند.

فروشگاه پارتی پلاس، دارای تمامی تزئینات لازم برای برگزاری مراسم نامزدی و سایر تشریفات مجالس شما عزیزان می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید یا به پیج اینستاگرام مراجعه نمایید.

خرید لباس نامزدی

به هنگام خرید لباس نامزدی بهتر است چندین فاکتور از جمله رنگ و مدل لباس را مد نظر قرار دهید. بهتر است برای نامزدی لباس هایی به رنگ سفید، کرم و… نخرید تا از لباس عروستان متفاوت باشد.

در صورتی که اندام درشتی دارید بهتر است لباس هایی ساده به رنگ های تیره مانند آبی تیره یا بنفش بپوشید ولی اگر اندامی باریک دارید می توانید انتخاب های بیشتری داشته باشید.

علاوه بر رنگ لباس بهتر است به مدل آن هم توجه کنید. اگر قد بلندی دارید می توانید لباس پف دار بپوشید و اگر قد کوتاهی دارید بهتر است لباسی با کمر افتاده انتخاب کنید تا به این صورت اندام شما ایده آل به نظر آید.

محل برگزاری مراسم نامزدی

با توجه به سادگی یا تجملاتی بودن مراسم نامزدی خود می توانید محلی مناسب را برای این مراسم در نظر بگیرید. به این ترتیب مراسم نامزدی شما می تواند در منزل یا تالار و باغی بزرگ برگزار شود.

سایر خدمات فروشگاه پارتی پلاس :

ارائه تم تولد

گل آرایی

بادکنک آرایی

پاسخ

16 − 1 =