تشریفات مجالس

تشریفات مجالس

تشریفات مجالس عروسی ، به این معنا است که تشریفات و مقدمات جشن عروسی به عهده ی موسسه ی تشریفاتی قرار گیرد و تزئینات و تشریفات آن مراسم را از صفر تا صد آن موسسه انجام دهد.

البته نکته ی مهم در تشریفات مجالس این است که سلیقه ی صاحب مجلس ( عروس و داماد ) مورد توجه قرار گیرد و مطابق با آن مراسم تزیین شود. اما می توان به منظور تزیین جذاب تر و زیباتر پیشنهادات ویژه ای را در اختیار عروس و داماد قرار داد تا آن ها را در روند تصمیم گیری برای مراسمشان کمک کند.

تشریفات مجالس

اولین اقدامی که در تشریفات مجالس صورت می گیرد این است که محل برگزاری مراسم تعیین شود. معمولا محل برگزاری مراسم بر اساس پارامترهایی مانند : شرایط اقلیمی و آب و هوایی ، فصل ، میزان بودجه ، تعداد مهمان های دعوتی ، سلیقه ، نوع مراسم  و… ، انتخاب و تعیین می شود.

بطور مثال در تشریفات مجالس در فصول پاییز و زمستان و ابتدای بهار که هوا سرد می باشد و احتمال بارش های جوی وجود دارد ، معمولا گزینه

تشریفات مجالس

تشریفات مجالس

ی تالار و یا مکان های سربسته ، مناسب خواهد بود. اما در فصول گرم تر سال مانند فصل تابستان ، معمولا برگزاری مراسم ها در فضاهای باز مانند باغ ، جذابیت و راحتی بیشتری در مراسم ایجاد می کند.

تالار پزیرایی

از سایر وظایف موسساتی که تشریفات مجالس را برعهده دارند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مدیریت مراسم از هر نظر
  • تزیین اتاق عقد و محل برگزاری مراسم
  • گل آرایی
  • کنترل گروه موسیقی و …

باغ تالار

با توجه به باز بودن محیط در باغ تالارها نیاز است تا مناطقی از باغ تزیین شوند تا شکل و شمایل زیباتر و جذابتری به محیط برگزاری مراسم بدهد. به همین منظور نیاز است تا با استفاده از سلیقه ی خوب و بررسی محیط ، زیباترین تزیینات را لحاظ کرد تا هم مهمان ها و هم عروس و داماد از فضای برگزاری مراسم نهایت لذت و رضایت را داشته باشند.

پاسخ

9 − 1 =