هالووین

هالووین

آیا به جشن هالووین دعوت شده اید؟

آیا قصد برگزاری جشن هالووین دارید؟

به نظر شما تم هالووین و لباس های مربوط به این مراسم را از کجا باید تهیه کرد؟

در این مقاله به تاریخچه ی این جشن تاریخی و لوازم مورد نیاز برای برگزاری آن می پردازیم.

تاریخچه ی هالووین

جشن هالووین Halloween یک مراسم مسیحی می باشد که به مدت ۳ شبانه روز در تاریخ ۳۱ اکتبر یعنی ۹ آبان برگزار می گردد.

در این جشن افراد سعی می کنند تا با آرایش های مخصوص و پوشیدن لباس های مناسب خود را شبیه شخصیت های معروف یا ترسناک کنند. همچنین در این مراسم کودکان با پوشیدن لباس های مناسب این مراسم به منزل همسایه های خود می روند و آب نبات و خوردنی جمع می کنند.

هالووین

هالووین

طبق تحقیقات به عمل آمده این جشن در آمریکا با ورود مهاجران ایرلندی و اسکاتلندی در سده ی نوزدهم به این کشور، شیوع پیدا کرده است.

 تم هالووین

یکی از نمادهای معروف این جشن آماده کردن کدو تنبل می باشد! برای اینکار داخل کدو تنبل را خالی می کنند و با ایجاد چشم و دهان آن را کمی ترسناک می کنند. این کدو تنبل ها را با گذاشتن شمع داخل آن ها برای تزیین مراسم هالووین استفاده می کنند.

همچنین می توان با پختن شیرینی هایی به شکل روح به خوردنی های این شب نمای جذابی بخشید. یکی دیگر از سنت هایی که در مراسم هالووین در کشورهای غرب رایج می باشد، این است که؛ افراد با حضور در کلیسا یا شمع روشن کردن بر سر مزار مردگان این مراسم را جشن می گیرند.

تم هالووین

تم هالووین

همچنین لازم به ذکر است که افراد مسیحی در این شب از خوردن غذاهای اشرافی مانند گوشت و … خودداری می کنند و میزهای شام خود را با خوردنی های ساده تری مانند سیب زمینی، پنکیک و … تزئین می نمایند.

وسایل جشن هالووین

مراسم هالووین در ایران رسمیت ندارد اما بسیاری از افراد مشتاق به برگزاری و یا رفتن به این جشن می باشند و از لحظات سپری شده ی خود در این جشن عکس ها و فیلم های یادگاری در فضاهای مجازی منتشر می نمایند.

ایجاد فضای ترسناک و در عین حال کمدی می تواند فضای جذاب و خاطره انگیزی درجشن هالووین بوجود آورد. برای اینکار شما نیاز به لوازم مرتبط مثل؛ ریسه، بادکنک آرایی تیره رنگ و سایر تزئیناتی که بتواند فضا را زیباتر تزئین کند، دارید.

وسایل جشن هالووینیکی دیگر از لوازم تاثیرگذار که می تواند مراسم هالووین را زیباتر کند، استفاده از ماسک ها و نقاب های مناسب در طرح بندی های متنوع و رنگ بندی های متفاوت، که برای مردان و زنان طراحی شده است، می باشد.

نتیجه گیری

برای تهیه ی شیرینی های خوش طعم با اشکال مخصوص می توانید از یک شیرینی فروشی معتبر کمک بگیرید. برای بادکنک آرایی و تزئین محل برگزاری جشن نیز می توانید به بهترین فروشگاه لوازم تولد در تهران مراجعه کنید.

فروشگاه پارتی پلاس، با داشتن لوازم و تزئینات لازم می تواند شما را در برگزاری هرچه بهتر و زیباتر مراسم هالووین کمک کند. بطور مثال لباس های مناسب در کنار تزئینات دیگر این مراسم می تواند بر زیبایی این جشن بیافزاید.

 

 

 

پاسخ

1 × چهار =